You are here: Home > Bez kategorii > Kawalerka – zalety i wady

Kawalerka – zalety i wady

Kawalerka to popularne małe mieszkanie, składające się z jednego pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki. Czy warto kupować tak mały lokal i dla kogo jest to odpowiednia inwestycja?
Największą zaletą kawalerek jest przede wszystkim ich niski koszt. Oczywiście cena konkretnego mieszkania zależy w bardzo dużym stopniu od różnych czynników takich, jak lokalizacja oraz standard wykończenia, ale kawalerki są ogólnie raczej tanim rozwiązaniem. Oczywiście kolejną pozytywną stroną kawalerek są niskie koszty utrzymania. Czynsz za mieszkanie jest naliczany w dużym stopniu na podstawie jego metrażu, więc mniejsze lokale są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu. Kawalerki mają jednak także niestety swoje wady. Przede wszystkim nie są to z całą pewnością lokale przeznaczone dla osób, które planują założenie w niedługim czasie własnej rodziny oraz posiadanie dzieci. W takim przypadku lepiej jest jednak zainwestować w większe mieszkanie. Oczywiście sporą niedogodnością kawalerek jest także ich mały metraż i różne niewygody, które mogą z niego wynikać, na przykład trudność z pomieszczeniem wszystkich rzeczy.
Jak widać kawalerka ma swoje plusy i minusy. To czy zdecydujemy się na zakup takiego mieszkania zależy przede wszystkim od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Nie warto jednak z góry odrzucać zakupu jednopokojowego lokalu, ponieważ nie musi to być wcale najgorsze rozwiązanie na jakie możemy się zdecydować.

Comments are closed.