You are here: Home > Bez kategorii > Mieszkanie na kredyt

Mieszkanie na kredyt

Zakup własnego mieszkania w dużym mieście to inwestycja, na którą może sobie pozwolić naprawdę niewiele osób. W przypadku braku środków najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest oczywiście zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego. Są to zazwyczaj kredyty na bardzo duże sumy, a czas ich spłaty sięga kilkudziesięciu lat. Spłata tak ogromnego zadłużenia stanowi bardzo duże obciążenie zarówno finansowe, jak i psychiczne dla wielu osób. Czy warto zatem kupować mieszkanie na kredyt?
Jeśli chcemy odpowiedzieć na to pytanie warto pamiętać, że wynajem mieszkania wiąże się często z koniecznością ponoszenia bardzo dużych kosztów każdego miesiąca. Zapewne rata kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania nie będzie wcale wyższa niż koszty wynajmu. W ten sposób zamiast płacić najemcy można spłacać kredyt. Jeśli w trakcie spłaty okaże się, że nie możemy sobie pozwolić na pokrywanie kolejnych zawsze istnieje możliwość odsprzedania mieszkania razem z kredytem. W ten sposób odzyskamy przynajmniej część wpłaconych pieniędzy.
Jak widać zakup mieszkania na kredyt nie musi być wcale złym rozwiązaniem. Osoby, które chcą nabyć nieruchomość, mogą również zainteresować się programem Mieszkanie dla Młodych, pozwalającym młodym ludziom na uzyskanie wkładu na zakup mieszkania. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, którym brakuje gotówki, warto jednak pamiętać, że niezależnie od programu trzeba spełnić wymogi banku dotyczące zdolności kredytowej.

Comments are closed.